Dziecko a telefon

Renta
Posty: 126
Rejestracja: wt mar 31, 2020 1:29 pm

Dziecko a telefon

Post autor: Renta »

Cześć,
Pytanie do rodziców dzieci od 7 lat do powiedzmy 12.
jakie macie zasady dotyczące używania przez dzieci telefonu, komputera itp oraz ile realnie czasu spędzają dziennie/tygodniowo przed ekranem? Wyłączając oczywiście lekcje edukacyjne, chodzi mi o czysto rozrywkowe spędzanie czasu typu bajki, gry.

Awatar użytkownika
Franze
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 01, 2020 12:51 pm

Re: Dziecko a telefon

Post autor: Franze »

Syn lat 8,5 ma dwa dni grające w tygodniu ( wtorki i soboty ). Oczywiście nie gra cały dzień. We wtorki gra z kolegą ok 1-1,5 w zależności od tego ile ma lekcji i jaka jest pogoda. A w soboty ma dwie sesje, rano po śniadaniu i wieczorem. Telefonu nie ma. Jeśli chodzi o bajki to po szkole coś tam ogląda. Jak jest ładna pogoda to mnóstwo czasu spędza na ogrodzie z kolegami. No i mają dużo zadawane więc odrabianie lekcji też go zajmuje. Ogólnie wydaje mi się, że nie jest z nim najgorzej ;)
Ogólnie staramy się jak najwięcej czasu spędzać na zewnątrz:
https://www.bankkomorek.pl/sala-zabaw-d ... o-wyjscia/
Chodzimy często do sali zabaw.

kasiunia
Posty: 454
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Dziecko a telefon

Post autor: kasiunia »

W młodym wieku są rzeczy ważniejsze niż telefon dla dziecka. Zadbajmy o inne elementy rozwoju naszych pociech. Dzieci moim zdaniem zbyt wiele czasu spędzają przed telewizją, komputerem czy smartfonrem. Zadbajmy o to aby dzieci zaczęły się więcej ruszać. Takie specjalne rowerki dla 6 latka to moim zdaniem świetny wybór. Dzieci oprócz tego ,że będą uprawiać sport, będą pod naszym troskliwym okiem bezpieczne. Rowerki te mają specjalną konstrukcję, są wygodne i bezpieczne dla dzieci.

lunko
Posty: 763
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Dziecko a telefon

Post autor: lunko »

Jakie macie zdanie?

__
Księgowa Rybnik

Awatar użytkownika
Emilans
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 28, 2024 7:17 pm

Re: Dziecko a telefon

Post autor: Emilans »

Według mnie czas na telefon powinien być ograniczony.
Masz dwa domy: ziemię i swoje ciało. Zadbaj o oba