Pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty

Renta
Posty: 126
Rejestracja: wt mar 31, 2020 1:29 pm

Pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty

Post autor: Renta »

Jak wybraliście dentystę na pierwszą wizytę z maluchem?

W jakim wieku byliście pierwszy raz?

Awatar użytkownika
Franze
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 01, 2020 12:51 pm

Re: Pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty

Post autor: Franze »

Są gabinety, w których dziecko może sobie wybrać bajkę, którą mu wyświetlą podczas siedzenia na fotelu, na początku asystentka albo dentysta opowiadają co się będzie działo i pokazują wszystkie urządzenia, a na koniec dziecko dostaje zabawkę. Ja mojemu małemu wcześniej długo opowiadałam, kto to jest dentysta, co robi, dlaczego trzeba do niego chodzić. Pokazywałam, jak trzeba otwierać buzię, dawałam nawet latarkę, żeby sam mógł zajrzeć mi do buzi - potem zachęcałam, żeby sam próbował otwierać buzię. Koniec końców, u dentysty i tak płakał jak mu zaglądał do środka, mimo, że u lekarza nie ma z tym najmniejszego problemu.
blog-medyczny/pl/gabinet-stomatologiczny-leczenie-na-nfz-czy-prywatnie/

Byliśmy oczywiście prywatnie. MOim zdaniem w takich gabinetach mają lepsze podejście.

lunko
Posty: 760
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty

Post autor: lunko »

A jaki dentysta gdynia Waszym zdaniem, jeśli chodzi o wizytę dziecka? Wiem, że pierwsza wizyta jest bardzo ważna i trzeba wybrać odpowiednie miejsce, aby nie wywoływać u dziecka traumy. Na szczęście obecnie można znaleźć wiele interesujących miejsc, w których przyjmują dzieci i mają nawet dla nich specjalnie dostosowane gabinety. Zastanawiam się też nad tym, kiedy jest odpowiedni czas na to, aby zapisać się na pierwszą wizytę. Może macie dla mnie jakieś konkretne propozycje?

Awatar użytkownika
marian54
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 02, 2024 10:49 pm

Re: Pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty

Post autor: marian54 »

Warto znaleźć odpowiedniego dentystę z pozytywnymi opiniami.
Nie możesz wybrać sposobu śmierci. Można tylko zdecydować, jak żyć. Teraz.