Jakie wybrać przedszkole ?

marlena
Posty: 48
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:40 pm

Jakie wybrać przedszkole ?

Post autor: marlena »

Na co zwrócić uwagę? To będzie nasz pierwszy raz, kiedy wyślemy dziecko do przedszkola. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Co jest istotne? Bo jak przeglądam strony przedszkoli z Wrocławia to te miejsce przykuło moją uwagę kreatywnedzieciaki/com/przedszkole-zlobek-wroclaw/ . Wiem że znaczenie ma całe mnóstwo istotnych czynników - własne podwórko, godziny otwarcia, liczba posiłków, program, własna kuchnia, dieta itp. Ale na co wy zwracaliście uwagę.

maminka
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 15, 2020 1:00 am

Re: Jakie wybrać przedszkole ?

Post autor: maminka »

pierwszy raz wybrać jest naprawdę ciężko...przede wszystkim zwróć uwagę na okres adaptacji do przedszkola, to bardzo ważne żeby nie zniechęcić dziecka już na początku bebabyzlobek/pl/adaptacja-w-zlobku-z-perspektywy-dziecka/ , dziecko powinno chodzić tam chętnie a nie na siłę.Poza tym oczywiście godziny otwarcia. Ja tez patrzyłam na kuchnię/jadłospis, bo to co jemy ma znaczenie a tym bardziej jeśli np. nasze dziecko jest alergikiem. Powodzenia! :)

tamara
Posty: 183
Rejestracja: wt maja 26, 2020 12:02 pm

Re: Jakie wybrać przedszkole ?

Post autor: tamara »

A co powiecie na przykład na Przedszkole Złota Rybka Białołęka, Warszawa: przedszkole.warszawa/pl/ ? Wydaje mi się, że takie przedszkole będzie dobrym rozwiązaniem dla dziecka. Słyszałam także wiele pozytywnych opinii na jego temat.

lunko
Posty: 747
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Jakie wybrać przedszkole ?

Post autor: lunko »

Jak wysyłacie dziecko do przedszkola czy do szkoły to rozważcie też czy nie wykupić dla niego polisy nnw, tutaj cuk/pl/kalkulator-nnw-dziecka macie na jej temat wyczerpujący artykuł. Moje dziecko taką polisę ma i przydała się jak w szkole złamał rękę.

Awatar użytkownika
Perseuko
Posty: 468
Rejestracja: pn maja 06, 2019 11:14 am

Re: Jakie wybrać przedszkole ?

Post autor: Perseuko »

Warto zdecydować się na przedszkole, które jest dobrze wyposażone i posiada dużo zabawek oraz pomocy dydaktycznych. Sam jestem właścicielem przedszkola w Warszawie i ostatnio zamówiłem do niego krzesełka składane ze strony https://mojebambino.pl/1630/Krzesla-skladane. Przyznam, że sprawdzają się znakomicie, co o nich myślicie?
Nie wiem, czy to moja szczególna cecha, lecz rzadko czuję coś prócz szczęścia

minella
Posty: 105
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 9:54 am

Re: Jakie wybrać przedszkole ?

Post autor: minella »

Ja jestem oczywiście na tak i moje dziecko też zapisałam do żłobka, zaczełam też podawać mu multilac baby żeby wspomagać jego mikroflorę jelitową

marysia
Posty: 375
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:14 am

Re: Jakie wybrać przedszkole ?

Post autor: marysia »

Przede wszystkim warto wiedzieć, że wyróżnia się kilka rodzajów takich placówek. Jedną z nich, jest przedszkole terapeutyczne gdzie dzieci z problemami otrzymują należną im pomoc. W wolnej chwili zajrzyj na stronę http://www.centrum-terapii.pl/przedszko ... peutyczne/ i zapoznaj się z ofertą Promitis.