ALkoholizm... jak z nim walczyć skutecznie

Krecha
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:50 pm

ALkoholizm... jak z nim walczyć skutecznie

Post autor: Krecha »

Uzależnienie to paskudztwo, którego trudno się pozbyć i to naprawdę trudno. Bardzo łatwo się w to wplątać ale później już nie zauważamy problemu. Myślałam, że nigdy nie sięgnę po alkohol patrząc po tym co przechodziłam w dzieciństwie. Niestety problemy z psychika i w pracy wepchnęły mnie w sidła alkoholizmu. Całe szczęście mój mąż ma trzeźwy rozum i w miarę szybko zabrał mnie do Ośrodka Forest gdzie fachowo się zajęli moim problemem. Mam nadzieję, że już nigdy nie sięgnę po alko bo prawie rozwaliłam swoją rodzinę...

poranek
Posty: 103
Rejestracja: sob lut 01, 2020 2:43 pm

Re: ALkoholizm... jak z nim walczyć skutecznie

Post autor: poranek »

Zdecydowanie jestem tego samego zdania, że uzależnienie to paskudztwo z którym należy walczyć a nie poddawać się mu. Także przekonanie takiej osoby nie będzie wcale takie łatwe. Także na sam początek znalazłam ośrodek Mental Relax, w którym to znajdziemy terapeutów znających się doskonale na wszelkiego typu uzależnieniach. Także uważam, że ten ośrodek to bardzo dobry wybór.

kasjuszka
Posty: 153
Rejestracja: wt mar 09, 2021 9:43 am

Re: ALkoholizm... jak z nim walczyć skutecznie

Post autor: kasjuszka »

najlepiej udac sie do jakiegos dobrego osrodka, gdzie zajmuja sie leczeniem alkoholizmu, moze Wisła, osrodek Tratwa?

Maczko0
Posty: 132
Rejestracja: wt mar 09, 2021 11:50 am

Re: ALkoholizm... jak z nim walczyć skutecznie

Post autor: Maczko0 »

U nas w rodzinie problem z alkoholem miala babcia, nie ciekawie było swego czasu. Nie bylo już innego rozwiązania niż ośrodek i udało się znaleźć miejsce w medi-life/pl/ gdzie naprawdę kompleksowo podeszli do leczenia i wyciągnięcia jej z nałogu

masala
Posty: 152
Rejestracja: pt lis 20, 2020 10:37 am

Re: ALkoholizm... jak z nim walczyć skutecznie

Post autor: masala »

A czy wiecie czym jest alkoholowy zespół płodowy? Tutaj znajdziecie artykuł na ten temat: nowafarmacja/pl/blog/alkoholowy-zespol-plodowy-zespol-fas-objawy-i-leczenie . Uważam, że każda kobieta powinna wiedzieć o takich powikłaniach.

Zafira
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 08, 2020 4:27 pm

Re: ALkoholizm... jak z nim walczyć skutecznie

Post autor: Zafira »

Po prostu jak już człowiek tkwi w uzależnieniu to zacierają mu się granice między rzeczywistością, a stanem upojenia. Zaczyna nie zdawać sobie sprawy ze swojego stanu i uważa go za normalny. W tej sytuacji wyjściem pozostaje pobyt w odpowiednim ośrodku krysztalowyplomyk/pl/ .