ogrzewanie elektryczne

deborah
Posty: 520
Rejestracja: pt sie 28, 2020 12:46 pm

ogrzewanie elektryczne

Post autor: deborah »

Jakiego producenta ogrzewnie elektryczne polecacie? Szukam grzejników energooszczędnych i ekonomicznych.

agnieszka354
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 15, 2021 9:45 am

Re: ogrzewanie elektryczne

Post autor: agnieszka354 »

Pompy ciepła Varme to świetny sposób na bardziej ekologiczny sposób ogrzewania w domu, ich produkty to przede wszystkim wysoka klasa energetyczna w pełni wydajne :) Pompy ciepła Varme są bezobsługowe, dlatego bez problemu można dopasować odpowiednio temperaturę w pomieszczeniu. Znajdziecie je na varme.tech/ :)

mirka00
Posty: 170
Rejestracja: pt maja 01, 2020 5:46 pm

Re: ogrzewanie elektryczne

Post autor: mirka00 »

U nas w domu panuje przekonanie, że mimo wszystko ogrzewanie elektryczne za dużo kosztuje. Zwłaszcza, że tak naprawdę nie ma u nas dobrych dostawców. Stąd mamy po prostu standardowy piec, choć już nie kopciucha. I muszę uszczelnianie kominów zrobić. Mam nadzieję, że jakoś się to wszystko mi uda.

patriss
Posty: 123
Rejestracja: pt sie 14, 2020 1:40 pm

Re: ogrzewanie elektryczne

Post autor: patriss »

Być może masz rację, Mirko, ale prawda jest taka, że polityka prowadzi nas w przepaść, jeśli chodzi ogólnie o ogrzewanie. Dziś w mojej miejscowości 1 tona ekogroszku kosztuje 2500 zł ! Gdzie kiedyś to było 700 zł! I sama nie wiem w co mam dziś iść, ale jedno wiem na pewno. Ostrożnie trzeba planować instalacje centralnego ogrzewania projekt opalania dobrze przemyśleć.

kasiunia
Posty: 447
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: ogrzewanie elektryczne

Post autor: kasiunia »

Ogrzewanie elektryczne to jeden ze sposób ogrzewania naszych domów. Jeśli dodatkowo jesteście posiadaczami instalacji fotowoltaicznej to ogrzewanie elektryczne może być dobrą alternatywą dla innych rodzajów energii. Do rozprowadzenia do naszych mieszkań i domów niezbędne jest uzbrojenie instalacji co w pompy do co , które mają duży wpływ na sprawność całej instalacji grzewczej. Wykorzystanie pompy obiegowej to niedrogie rozwiązanie, które wpływa na polepszenie sprawności systemu grzewczego. Innym sposobem transportowania ciepła jest sposób tzw. grawitacyjny, co jest możliwe przy zastosowaniu grubszych rur instalacji co.

tamara
Posty: 183
Rejestracja: wt maja 26, 2020 12:02 pm

Re: ogrzewanie elektryczne

Post autor: tamara »

Polecam także zainteresować się bliżej tym, co w swojej ofercie ma hurtownia hydrauliczna Terme. Znajdziecie tam akcesoria do ogrzewania - takie jak rozdzielacz do podłogówki: terme/pl/pl/c/Rozdzielacze/153. Jestem pewna, że przy wyborze ogrzewania przyda się Wam taki namiar. Oferta jest moim zdaniem bardzo ciekawa i warto ją wziąć pod uwagę.

zonia
Posty: 97
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 8:19 am

Re: ogrzewanie elektryczne

Post autor: zonia »

bardzo dobrym sposobem na ogrzewanie jest tez moim zdaniem pompa ciepla ;) wybierajac firme warto stawiac na kompleksowosc uslug- heatergo/pl/serwis/ tutaj na przyklad zajmuja sie nie tylko instalacja, ale maja rowniez w swojej ofercie serwis.
Moduły fotowoltaiczne Sunergo https://sunergo.pl/moduly-fotowoltaiczne/

arabica
Posty: 149
Rejestracja: pn cze 29, 2020 11:44 pm

Re: ogrzewanie elektryczne

Post autor: arabica »

Właśnie nad tym myślę i uważam, że dobre są pompy ciepła powietrze woda ceny są naprawdę różne, ale za jakość trzeba płacić. Ja sama nie wiem, od kogo to wybiorę, ale uważam, że to ważne, żeby ogólnie próbować.

Bonia
Posty: 492
Rejestracja: pn lis 16, 2020 1:52 pm

Re: ogrzewanie elektryczne

Post autor: Bonia »

Elektryczny podgrzewacz wody to urządzenie ciśnieniowe do centralnego zaopatrzenia w ciepłą wodę i mogą być podłączone do dowolnej liczby punktów zasilających. Ilość dostępnej ciepłej wody zależy od tego, jakiej mocy grzewczej jest ogrzewacz przepływowy wody. stiebel-eltron/pl/pl/produk ... ewody.html Mimo niewielkich gabarytów urządzenia te mają tak wysoką wydajność, że z powodzeniem ogrzewają wodę wszędzie tam, gdzie zależy nam na generowaniu oszczędności w eksploatacji ciepłej wody.

Olina
Posty: 48
Rejestracja: ndz paź 25, 2020 12:32 pm

Re: ogrzewanie elektryczne

Post autor: Olina »

Według mnie w sprawie takiego ogrzewania trzeba się zgłosić do firmy, która rzetelnie i uczciwie sie tym zajmie. Ostatnio moja siostra zakładała elektrykę z tymi fachowcami https://electrosystems.pl/ . Świetnie jej doradzili, a po skończonej pracy zaoferowali również serwis. To super rozwiązanie.