Jak walczyć z uzależnieniem?

Krecha
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:50 pm

Jak walczyć z uzależnieniem?

Post autor: Krecha »

Mój tata borykał się z alkoholizmem odkąd pamiętam. Nie pomagały spotkania AA, był również na odwyku ale po pewnym czasie wrócił do nałogu. Pewnego razu poprosił o pomoc bo chciał się zmienić. To było pierwszy raz gdy faktycznie chciał przestać pić. Zawiozłam go do najlepszego ośrodka w naszym kraju czyli do Nefo. Tam przeszedł długą terapię ale dodatkowo po opuszczeniu ośrodka w dalszym ciągu miał kontakt z psychologiem. Od 2 lat nie pije, znalazł pracę i jest zupełnie innym człowiekiem.

karamba
Posty: 147
Rejestracja: pt sie 14, 2020 1:42 pm

Re: Jak walczyć z uzależnieniem?

Post autor: karamba »

Tak całkiem po prawdzie to trzeba powiedzieć, że niestety, ale uzależnienia nie są łatwe to zwalczenia. Taka terapia uzależnień Gdynia nie będzie działać, jeśli sami nie chcemy skończyć z nałogiem. A często nie chcemy, ponieważ boimy się np.: czy poradzimy sobie z nałogiem, czy damy radę po prostu i zwalczymy pokusę każdego dnia. I tak rodzi się błędne koło.

Arkadiusz1
Posty: 124
Rejestracja: śr gru 16, 2020 5:06 pm

Re: Jak walczyć z uzależnieniem?

Post autor: Arkadiusz1 »

Przede wszystkim nie ma sensu podejmowanie walki w pojedynkę. Musicie pamiętać, że uzależnienie to potężny wróg, dlatego też jeśli będziecie walczyć z nim w samotności, to możecie polec. Właśnie dlatego powinniście raczej postawić na Klinikę PsychoMedic, bo tam pracują najlepsi psychiatrzy. W psychomedic/pl/psychiatra-katowice/ znajdziecie więcej informacji na ten temat, dlatego też warto byłoby dobrze zastanowić się nad tym, w jaki sposób dzisiaj moglibyście na tym skorzystać.
Tekst sponsorowany

Awatar użytkownika
maksik
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 01, 2021 9:46 pm

Re: Jak walczyć z uzależnieniem?

Post autor: maksik »

Można także skorzystać z pomocy profesjonalisty. On na pewno jakoś Ci pomoże.
Jesteśmy tym, co wielokrotnie powtarzamy. Doskonałość zatem nie jest jednorazowym aktem, a nawykiem

armonia
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 4:28 pm

Re: Jak walczyć z uzależnieniem?

Post autor: armonia »

Aby walczyć z uzależnieniem najpierw trzeba być czystym. Dlatego proponuję przejście detoksu tu odtruwaniekatowice/pl/odtrucie-alkoholowe-ruda-slaska-rybnik-dabrowa-gornicza/ , a następnie terapię. Rodzajów terapii jest wiele, indywidualne, grupowe - wybór zapewne zależy od przypadku oraz preferencji

marlena
Posty: 48
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:40 pm

Re: Jak walczyć z uzależnieniem?

Post autor: marlena »

Trudnym krokiem w leczeniu alkoholizmu jest przyznanie się przed sobą oraz innymi osobami do choroby. Dlatego, jednym z kroków psychoterapeutycznych jest umiejętność mówienia o sobie – ja, alkoholik. To forma przyznania się do uzależnienia, zaakceptowania go i przyjęcia gotowości do walki z nałogiem. Ijesli już zdecydujesz się na leczenie wybierz dobry ośrodek a jest ich wiele np. Ośrodek Nefo

walicja
Posty: 70
Rejestracja: czw lip 30, 2020 1:30 pm

Re: Jak walczyć z uzależnieniem?

Post autor: walicja »

I to jest bardzo dobre pytanie. Bo jednak w jakiś sposób musimy zacząć walczyć z uzależnieniem. Dlatego też bardzo ważne jest zgłoszenie się do ośrodka leczenia uzależnień. Dlatego też zastanawiałam się jaki ośrodek w ogóle wybrać. I tak też między innymi dowiedziałam się, że w ośrodku Forest znajdziemy dokładnie to czego osoba uzależniona oczekuje. Czyli pomoc specjalistów oraz ich wsparcie.

Maczko0
Posty: 132
Rejestracja: wt mar 09, 2021 11:50 am

Re: Jak walczyć z uzależnieniem?

Post autor: Maczko0 »

Z pomocą psychiatry i terapii - to najlepsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie. Możesz się np. do Medi Life zgłosić to jednostka medyczna która nastawia się naprawdę na pomoc ludziom a nie na zysk