Alkoholizm w rodzinie

igaiga
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 21, 2020 7:00 pm

Alkoholizm w rodzinie

Post autor: igaiga »

Jak pomóc osobie, która wpadła w alkoholizm po tragicznej utracie kogoś bliskiego?

dolores
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 22, 2020 12:15 am

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: dolores »

Uzależnienie od alkoholu jest poważną sprawą. W sumie nie tylko od alkoholu, ale od wszystkich rodzaju używek. Zazwyczaj problem ma swój początek w głowie. Dlatego warto w takiej sytuacji skonsultować się z psychiatrą, bo może wszystko rozpoczęło się po jakimś traumatycznym przeżyciu i ucieczką jest alkohol. Ja mogę polecić psychomedic.online/ jest to najlepsza klinika psychologiczna. Na prawdę warto się do nich zwrócić.

igaiga
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 21, 2020 7:00 pm

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: igaiga »

A słyszałaś o hipnoterapii? Jeśli nie to polecam zerknąć hejos/pl/ , dowiesz się tutaj o tym bardzo dużo. Co więcej taka terapia jest na prawdę bardzo skuteczna. Bliska mi osoba z niej korzystała i mogę powiedzieć, że przyniosła oczekiwane efekty.

poranek
Posty: 103
Rejestracja: sob lut 01, 2020 2:43 pm

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: poranek »

Sama doskonale wiem, że łatwe zadanie ro nie jest. Bo najgorsze jest to, że nie potrafimy tak do końca dotrzeć do takiej osoby. Dlatego też bardzo ważne jest to, aby wspierać osobę uzależnioną aby wiedziała, że może na nas liczyć. Dopiero potem możemy zacząć szukać dla niej dobrego ośrodka. Mój tatko trafił do ośrodka Forest, dzięki któremu udało mu się bardzo szybko wyjść z alkoholizmu. Oczywiście nadal chodzi tam na terapię bo jednak alkoholikiem zostaje się na całe życie.

armonia
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 4:28 pm

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: armonia »

Niestety nie jest to łatwe zadanie, ale nie niewykonalne. W leczeniu alkoholizmu na pewno pomocny jest detoks przeprowadzany przez personel medyczny odtruwaniewarszawa/pl/odtrucie-alkoholowe-plock-sochaczew-plonsk-sierpc/ , gdyż łagodzi skutki odstawienia alkoholu. Oczywiście terapia z psychologiem jest także niezbędna

Arkadiusz1
Posty: 124
Rejestracja: śr gru 16, 2020 5:06 pm

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: Arkadiusz1 »

To naprawdę poważne problemy. Jeśli ten problem dotyka również Was, to powinniście koniecznie sięgnąć po pomoc. Na pewno dobrym wyborem będzie skorzystanie z takich rozwiązań, które dzisiaj oferuje psycholog z psychomedic/pl/psychiatra-warszawa/ Dzięki temu o wiele sprawniej rozwiążecie tego typu problemy. Warto od razu na to postawić już teraz.
Tekst sponsorowany

marlena
Posty: 48
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:40 pm

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: marlena »

Niestety w mojej rodzinie od lat jest problem z alkoholem. Nie ma dnia żeby mama nie była pijana. Wpadłam na pomysł aby umieścić ją w ośrodku terapii uzależnień Nefo. Tylko nie wiem jak ona na to zareaguje. Macie jakiś pomysł aby ją do tego przygotować?

Krecha
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:50 pm

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: Krecha »

Jeżeli ktoś nie chce pomocy a tym bardziej umieszczenia w ośrodku to niestety nic nie zrobimy. My mieliśmy ten problem z teściem.. Kiedyś przesadził z alkoholem i mega się zatruł. Wtedy mąż zadzwonił do ośrodka Forest i przysłali medyków, którzy zrobili mu detoksykację w domu. Teść poczuł się lepiej i rozmowa z panem, który podpinał mu kroplówkę chyba poskutkowała bo teść zaczyna myśleć o terapii.

kasjuszka
Posty: 153
Rejestracja: wt mar 09, 2021 9:43 am

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: kasjuszka »

Moj brat byl w osrodku odwykowym Tratwa w Wisle, bardzo dobrze, ze sa jeszcze takie miejsca ktore oferuja profesjonalna pomoc osobom uzaleznionym

djonka
Posty: 248
Rejestracja: ndz mar 07, 2021 4:56 pm

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: djonka »

Osoba uzależniona musi chcieć wyjść z nałogu. A jej dzieci na pewno warto jak będą pracować nad przerobieniem sobie problemów. Pomocne mogą być na przykład takie wyzwania - silnapsychika/pl/produkt/dda/ Dzięki temu ma się jasną drogę, pokazane ćwiczenia itd. Łatwiej jest wtedy pozbyć się problemów