Gotowanie

lunko
Posty: 763
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Gotowanie

Post autor: lunko »

Jeśli chodzi o gotowanie, warto jest sięgać po zdrowe, pełnowartościowe produkty. Na stronie: fitorsweet/pl/pl/c/Himalajska-rozowa/312 udało mi się znaleźć sól himalajską, która na pewno jest lepszym wyborem niż sól biała. W sklepie jest szerszy wybór zdrowych produktów, więc polecam.

poranek
Posty: 103
Rejestracja: sob lut 01, 2020 2:43 pm

Re: Gotowanie

Post autor: poranek »

W sumie to gotowanie nie jest takie trudne ale za to pieczenie ciast to już jest dużo bardziej skomplikowane. Bo nie zawsze każde ciasto mi się uda zrobić. Dlatego też szukam w internecie jakiś sprawdzonych i łatwych przepisów. I przy okazji udało mi się natrafić na taki opłatek na tort kolorowytort/pl/3-oplatek-na-tort dzięki któremu każde ciasto znacznie lepiej prezentować będzie się.

Awatar użytkownika
Franze
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 01, 2020 12:51 pm

Re: Gotowanie

Post autor: Franze »

Pozwolę sobie dać przepis na pasztet: kulinarnepogawedki/pl/pasztety-smaczny-skladnik-wielu-potraw/ Wiec przepis brzmi mniej wiecej tak: 1kg wieprzowiny,wybralam szynke ze skorka,1 kg udek z kurczaka bez kosci /drugie udko/,1kg wolowiny -karczek,0.5 kg watrobek drobiowych .Wszystko do gara z przyprawami I warzywami.Lisc laurowy/5/,ziele angielskie/10 szt/,czosnek /5 duzych zabkow/sol,pieprz,warzywa-por,cebula duza,pietruszka korzen-2,marchewka-5 duzych,seler-korzen-1.Gotuje dlugo jak rosol,powoli na malym ogniu.Pozwalam miesku wystygnac w rosole ,wyjmuje I wszystko razem uzywam do mielenia /mieso + warzywa z wywaru,czynnosc mielenia powtarzam 2 razy.Do masy zmielonej dodaje jeszcze przyprawy kiedy czuje ze ma ich za malo,zwlaszcza sol I pieprz,dosypuje troche galki muszkatulowej ,dodaje 5-6 jajek surowych I dolewam wode z wywaru w takiej ilosci az,masa jest prawie rzadka.Trudno mi powiedziec ale na oko do tej ilosci miesa jest to 1-1.5 litra.Tala ilosc poniewaz mieso uzyte nie jest tluste.Wykladam pojemniki do pieczenia ,tylko dno papierem woskowanym ,wykladam mase I do pieca na ok.30-40 minut w temp. 180 -200 C.To wszystko.Jedna uwaga,watrobke gotuje oddzielnie wkladajac do wrzacej wody na 5 minut.

łobuziak
Posty: 117
Rejestracja: czw wrz 03, 2020 7:22 am

Re: Gotowanie

Post autor: łobuziak »

My bardzo lubimy kaszę gryczną - dostaję ją tu bee/pl/9080-kasza-gryczana Kasza gryczana jest zaliczana do odżywczych i prozdrowotnych kasz. Ja wolę ciemniejszą wersję tej kaszy bo ma orzechowy smak. Warto kaszę gryczaną wprowadzić do swojej diety.

Nowacka
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 21, 2020 9:36 pm

Re: Gotowanie

Post autor: Nowacka »

Świetnie czyta się tematy o gotowaniu ponieważ to bardzo przydatna umiejętność w tych trudnych czasch. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele można zaoszczędzić w ten sposób pieniędzy. Do tego mamy pełną kontrolę nad jakością składników jakie wybieramy do naszych ulubionych dań. Przed świętami widać było bardzo duży ruch na różnego rodzaju portalach społecznościowych bo ludzie szukali sprawdzonych przepisów. Jeśli chodzi o ciasta to ja skorzystałam z tego - uwielbiam/pl/przepis/wielkanocna-babka-pistacjowo-czekoladowa Wyszła za pierwszym razem idealnie więc mogę polecić. Ciężko ją odróżnić od tego co sprzedają najlepsze cukiernie :)

kasiunia
Posty: 454
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Gotowanie

Post autor: kasiunia »

OK, znamy wiele przepisów gdzie wymagana jest obróbka poprzez gotowanie, jednak to potrawy smażone cieszą się największym powodzeniem w naszym kraju. Zatem musimy zadbać o to aby proces smażenia przebiegał w sposób prawidłowy a przede wszystkim bezpieczny i zdrowy. Z uwagi na wysoką temperaturę dymienia najlepszym do smażenia jest rafinowany olej rzepakowy .Jego temperatura dymienia wynosi aż 242 , co oceniane jest najbardziej przy smażeniu.

arabica
Posty: 159
Rejestracja: pn cze 29, 2020 11:44 pm

Re: Gotowanie

Post autor: arabica »

Lubię gotować i nawet ostatnio zaczęłam się otwierać również na pieczenie ciast... Znalazłam właśnie stronę elhandel/pl na której można znaleźć różnorodne akcesoria cukiernicze, kuchenne, które na pewno się przydadzą do tworzenia wypieków w domu. Również i profesjonaliści z tej dziedziny znajdą wiele artykułów dla siebie.

iriss
Posty: 60
Rejestracja: wt gru 15, 2020 1:29 pm

Re: Gotowanie

Post autor: iriss »

Uwielbiam gotowanie, dlatego sporo spędzam czasu w kuchni. Od jakiegoś czasu chodzą mi po głowie pierożki takie z leśnymi grzybkami - supcio. Właśnie znalazłam stronę grzybysuszone-sklep/pl , gdzie oferują suszone, naturalne grzyby i tak zastanawiam się nad tym czy tam nie dokonać zakupu? Co wy na to?

paulinajacka
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 13, 2020 10:37 pm

Re: Gotowanie

Post autor: paulinajacka »

Gotowanie jest u większości z nas codziennością więc warto zadbać o zróżnicowane menu. Na pewno pyszną propozycją na obiad będzie żur śląski, który można podawać z różnymi dodatkami. Kwas mlekowy jest naturalnym probiotykiem, mającym pozytywny wpływ na pracę przewodu pokarmowego. Żur jest bogaty w składniki mineralne oraz witaminy z grupy B i witaminę E.
paulina modra

kasiunia
Posty: 454
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Gotowanie

Post autor: kasiunia »

Generalnie większości z nas kuchnia kojarzy się z miejscem gdzie gotujemy i przyrządzamy potrawy. Kuchnia to także miejsce, gdzie tworzymy swoje smaczne dzieła cukiernicze. Oczywiście dotyczy to osób, które potrafią i lubią piec ciasta i inne wyroby cukiernicze. Odkryty przez nas ostatnio w sklepie aledobre/pl specjalny barwnik spożywczy - aledobre.pl/23166,Barwnik_spozywczy_w_pudrze_zolty_5_g_Scrapcooking_OTSW.html nadaje naszym wyrobom niepowtarzalny wygląd ale i smak.