Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

beatabeta
Posty: 66
Rejestracja: pn mar 15, 2021 9:44 am

Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: beatabeta »

Witajcie. Jeśli chcielibyście zrezygnować z tradycyjnego pieca węglowego to moim zdaniem lepiej zainwestować w pompę ciepła. Możecie znaleźć takie urządzenia na varme.tech/. Mają ogromny wybór urządzeń o typie monobloku oraz SPLIT.

mirka00
Posty: 170
Rejestracja: pt maja 01, 2020 5:46 pm

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: mirka00 »

W sumie też warto powiedzieć, że pompy obiegowe to dobry wybór, a skoro tak,to ten dambat/pl/ producent ma najlepsze opcje ze wszystkich. Dzięki nowatorskiemu podejściu poprawił działanie pomp takich jak E-ibo czy beta-2. nova. Także te pompy już na pewno nie będą kłopotliwe.

karamba
Posty: 147
Rejestracja: pt sie 14, 2020 1:42 pm

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: karamba »

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że ogrzewanie może przynieść sporo problemów, ale można na to również zaradzić. Jak? A no wykonując na przykład coś takiego jak frezowanie kominów . Tematyka rozwiązań dla ogrzewania jest szczególna i wiele opcji możemy po prostu znaleźć tak naprawdę.

patriss
Posty: 123
Rejestracja: pt sie 14, 2020 1:40 pm

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: patriss »

W zasadzie to ja wciąż się zastanawiam nad tym, jakie ogrzewanie wybrać, ale do pomp ciepła mi najdalej. Prąd jest tak kosmicznie drogi, że to niemal samobójstwo. Niemniej jednak może instalacje centralnego ogrzewania Rzeszów mnie zainteresują, kto wie. Dla mnie to taka klasyka, ale jak najbardziej wydajna. Nie ma to jak właśnie takie rozwiązania.

Awatar użytkownika
Perseuko
Posty: 469
Rejestracja: pn maja 06, 2019 11:14 am

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: Perseuko »

Jeżeli chodzi o pompę ciepła to my osobiście zdecydowaliśmy się na tą ze strony https://www.daikin.pl/pl_pl/area-of-exp ... herma.html. Przyznam szczerze, że sprawuje się naprawdę dobrze i rozwiązanie to pozwala nam oszczędzać sporo na energii elektrycznej. Daj znać, co o tym myślisz!
Nie wiem, czy to moja szczególna cecha, lecz rzadko czuję coś prócz szczęścia

powder
Posty: 23
Rejestracja: wt gru 07, 2021 1:06 pm

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: powder »

My korzystamy osobiście z kotła co na ekogroszek - jest to bardzo ekonomiczne rozwiązania, które w porównaniu do zwykłego węgla pozwala nam zaoszczędzić sporo pieniędzy. Urządzenie zamówiliśmy ze strony kotlyleszka/pl/ i powiem Ci, że była to świetna decyzja. Działa bezawaryjnie i jest bardzo proste w obsłudze. Daj znać, co myślisz o kotłach z tej witryny!

masala
Posty: 148
Rejestracja: pt lis 20, 2020 10:37 am

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: masala »

Uważam, że warto poczytać sobie samemu o tym, jaki piec gazowy do domu: hap/pl/pl/blog/jaki-piec-gazowy-do-domu-jednorodzinnego-1637931192 . Warto pomyśleć o takim zakupie. My mamy u siebie właśnie piec gazowy i jesteśmy zadowoleni.

kasiunia
Posty: 447
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: kasiunia »

Bez względu na to jakim sposobem będziemy ogrzewali nasz dom z pewnością do dyspozycji będziemy mieli ciepłą wodę użytkową. Do sprawnej dystrybucji tejże wody w domu potrzebne są odpowiednie urządzenia w czym z pewnością pomoże pompa cwu .Uważam ,że tylko urządzenia sprawdzonych marek zapewnią długie i sprawne ich funkcjonowanie.

marysia
Posty: 376
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:14 am

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: marysia »

Jak zajrzysz na stronę https://www.expobonding.pl/najlepsze-piece-kominkowe/ to przeczytasz o najlepszych piecach kominkowych. Myślę, że tym tematem warto się zainteresować.

lunko
Posty: 747
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: lunko »

Na stronie https://doradcyenergetyczni.com.pl/pomp ... py-ciepla/ możecie przeczytać o możliwości dofinansowania inwestycji, jaką jest montaż pompy ciepła. Firma nie tylko doradzi w tej kwestii, ale i dobierzecie dla Ciebie najlepszą instalację.