Budowa domu

kasiunia
Posty: 447
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Budowa domu

Post autor: kasiunia »

Budowa domu to fajna sprawa. Zaczynamy jak wiadomo od kupna działki wyboru projektu budowlanego - to bardzo ważny moment - w skali całej budowy. Z jednego z forów - 4women.net/pl/forum/ dowiedziałam się wiele na ten temat. Dowiedziałam się ,że projekt jest niezwykle ważnym momentem oraz ,żeby zwrócić szczególną uwagę na budowę dachu i ekipę, która to będzie realizować. Są to rady od użytkowników forum, więc ś one szczególnie bardzo przydatne - bo to informacje z pierwszej ręki.

paulinajacka
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 13, 2020 10:37 pm

Re: Budowa domu

Post autor: paulinajacka »

Jeśli budujecie dom i macie niebanalne wyobrażenia swojego wnętrza to może warto pomyśleć o niebanalnym wykończeniu wnętrz? Np. budowy ścianek działowych z cegieł, które nadadzą niepowtarzalnego wyglądu waszym pomieszczeniom? Idealnie nada się do tego cegła ręcznie formowana , którą proponuje swoim klientom Cegielnia Trojanowscy. Wybór jest spory, więc warto zapoznać się z ofertą.
paulina modra

kasiunia
Posty: 447
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Budowa domu

Post autor: kasiunia »

Budowa domu, to poważna decyzja. Także bardzo ważną decyzją w kontekście realizowania budowy jest wybór projektu budowlanego .To nie jest szybki proces. W naszym przypadku trwało to ponad 3 miesiące. Warto jednak było być cierpliwym i szukać właściwego projektu. Nam udało się trafić do pracowni Mg Projekt - mgprojekt/com/pl/uroczy , gdzie znaleźliśmy projekt o nazwie uroczy. Projekt tego domu zachwycił nas przede wszystkim układem pomieszczeń ,który nam bardzo odpowiada. Powierzchnia domu także nie jest przesadzona, dla nas w sam raz.

lunko
Posty: 747
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Budowa domu

Post autor: lunko »

Przed rozpoczęciem budowy, na pewno powinieneś poszukać odpowiedniego projektu. Kieruj się nie tylko gustem i panującą modą, ale przede wszystkim patrz na swoje potrzeby. Według mnie projekty domów to najlepsze rozwiązanie. Możesz dzięki niemu zaoszczędzić i obejrzeć zdjęcia z budowy domu według interesującego Ciebie projektu.

marysia
Posty: 374
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:14 am

Re: Budowa domu

Post autor: marysia »

Budując dom, będziecie potrzebować namiaru na sprawdzone hurtownie materiałów budowlanych. Warto zrobić rozeznanie i porowanie, aby nie przepłacać. Tym bardziej że koszt budowy domu to i tak spory wydatek. Jak coś, to mam namiar na hurtownia styropianu Sama korzystałam z ich oferty.

kasiunia
Posty: 447
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Budowa domu

Post autor: kasiunia »

Nie wiem czy zauważyliście ale straszna drożyzna się ostatnio zrobiła.

Awatar użytkownika
Wajkud
Posty: 222
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:45 pm

Re: Budowa domu

Post autor: Wajkud »

W przyszłym roku razem z dziewczyną bierzmy ślub - zaraz po tym bierzemy kredyt i zaczniemy budowę własnego domu. Już upatrzyliśmy sobie działkę - sprzedaje ją mój sąsiad i może nam ją sprzedać "po znajomości". Mimo wszystko, chcielibyśmy przeprowadzić na niej badania geotechniczne w celu sprawdzenia poziomu wód gruntowych - zależy nam na domie, z którego będziemy użytkować przez dziesiątki lat, dlatego chciałbym, aby jego fundamenty były solidne. Znajomy polecił mi firmę https://geolog.pl/, która zajmuje się tego typu badaniami, dlatego w przyszłości skorzystam z jej usług.
Etykieta to umiejętność ziewania z zasłoniętymi ustami

Merta
Posty: 22
Rejestracja: pn kwie 20, 2020 12:04 am

Re: Budowa domu

Post autor: Merta »

Gdybyście potrzebowali sprawdzonego wykonawcy klimy do domu to mogę polecić strefaklimy/pl Fachowe wykonawstwo i przede wszystkim bardzo cenne porady dla laika na początku inwestycji.

Awatar użytkownika
Perseuko
Posty: 468
Rejestracja: pn maja 06, 2019 11:14 am

Re: Budowa domu

Post autor: Perseuko »

Zastanawiam się nad zakupem żaluzji do swojego salonu - przeglądałem oferty wiele sklepów i natrafiłem na stronę https://anwis.pl/, gdzie znajduje się naprawdę duży wybór żaluzji i rolet. Produkty wyglądają pięknie i są wykonane z dobrej jakości materiałów, co o nich myślicie?
Nie wiem, czy to moja szczególna cecha, lecz rzadko czuję coś prócz szczęścia

łobuziak
Posty: 117
Rejestracja: czw wrz 03, 2020 7:22 am

Re: Budowa domu

Post autor: łobuziak »

Ja mam zamiar skorzystać z tej oferty tu twojabrama/pl/ Jest tu propozycja automatyki do bram. Mnie interesuje automatyka do bramy skrzydłowej oraz do bramy garażowej. Moim zdaniem to rozwiązania wygodne ale też dobrze zabezpieczają dom, oraz jego mieszkańców.