Budowa domu

lunko
Posty: 774
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Budowa domu

Post autor: lunko »

Budując dom na kilku rzeczach nie należy oszczędzać, a w nich na pewno znajdą się okna i drzwi. Moim zdaniem warto od razu też zainwestować w porządne rolety. W ofercie firmy Drutex znajdziesz wszystko w dobrych cenach, a i jakość jest zachęcająca. :)

arabica
Posty: 162
Rejestracja: pn cze 29, 2020 11:44 pm

Re: Budowa domu

Post autor: arabica »

Również na pewno warto zastanowić się co wdrążyć podczas budowy? Co przykładowo może podnieść standard waszego życia, funkcjonowania. Ja uważam, że warto na pewno postawić na rekuperator domowy , ponieważ on oczyszczać efektywnie powietrze w waszym domu niezależnie od okoliczności.

kasiunia
Posty: 455
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Budowa domu

Post autor: kasiunia »

Jeśli podejmujecie się budowy domu trzeba pomyśleć o wszystkich potrzebnych instalacjach. W zasadzie mamy wiele możliwości jeśli chodzi o instalację kanalizacyjną. Jeśli mamy możliwość podpięcia się do miejskiej instalacji to mamy problem z głowy. Jeśli jednak nie mamy takich możliwości musimy pomyśleć o szambie albo o przydomowej oczyszczalni ścieków. Potrzebna będzie nam także dobra pompa do szamba , więc warto poszukać takiej , niech już czeka w zapasie.

lunko
Posty: 774
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Budowa domu

Post autor: lunko »

Też tak uważam. Myślę, że przede wszystkim nie należy oszczędzać na projekcie. Tutaj multicomfort/pl/domy-prefabrykowane/domy-energooszczedne/ znajdziecie ciekawe projekty. Firma projektuje i stawia domy energooszczędne. Moim zdaniem takie domy to przyszłość.

paulinajacka
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 13, 2020 10:37 pm

Re: Budowa domu

Post autor: paulinajacka »

Budowa domu to spore koszty, więc warto dobrze zastanowić się jaki typ domu chcecie mieć. Ostatnimi czasy bardzo zyskały domu szkieletowe drewniane, które są równie wytrzymałe, a jednocześnie energooszczędne. Na stronie skandhouse/pl/ możecie dowiedzieć się o nich więcej. Budują oni domy szkieletowe bazując na wzorcach pochodzących ze Skandynawii oraz w technologii Steico, gdyż są to doskonale przemyślane i dopracowane systemy budowy domów ze szkieletu drewnianego. Będziecie zadowoleni.
paulina modra

kasiunia
Posty: 455
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Budowa domu

Post autor: kasiunia »

Budowa domu to nie lada wyzwanie. Trzeba się do niej przygotować organizacyjnie oraz finansowo. Jedną z ważniejszych konstrukcji w każdym domu jest dach jednak jest wiele innych konstrukcji , także ważnych o których trzeba pamiętać. Jeśli mamy ukształtowanie terenu , które wymuszać na nas będzie schody zewnętrzne - tym tematem także trzeba się zająć. Co powiecie na schody zewnętrzne z płyt betonowych .Niewątpliwą ich zaleta jest ich szybki montaż , są też specjalne farby do betonowych konstrukcji zewnętrznych, które można w takim przypadku zastosować.

łobuziak
Posty: 117
Rejestracja: czw wrz 03, 2020 7:22 am

Re: Budowa domu

Post autor: łobuziak »

Mi się wydaje że przy rosnących cenach materiałów usług, to budowa domu jest nieopłacalna. Lepiej kupić gotowy dom lub duże mieszkanie. Ostatnio dużo dobrego słyszałem o biurze nieruchomości tu cn-kaczmarek/pl/ To biuro na rynku nieruchomości jest od 2007r. Ma duże doświadczenie. A w swojej ofercie ma mieszkania, domy na sprzedaż na terenie powiatu pszczyńskiego, cieszyńskiego, bielskiego, rybnickiego oraz Jastrzębia-Zdroju.

lola
Posty: 100
Rejestracja: sob lip 11, 2020 11:02 pm

Re: Budowa domu

Post autor: lola »

Ja póki co przeglądam projekty domów z Archon i szukam działki. Mamy w planach budowę domu, ale nie wiem czy ogarniemy to w tym roku czy może w przyszłym. Obecnie mieszkamy w bloku, trochę nas już to męczy, ale do budowy chcemy podejść z rozsądkiem.

kasiunia
Posty: 455
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Budowa domu

Post autor: kasiunia »

Budując dom, prędzej czy później będziemy musieli zmierzyć się z tematem malowania pomieszczeń w naszym domu. Temat ten, który najczęściej ogarniają nasi panowie można sobie dość poważnie usprawnić poprzez malowanie pistoletem ścian i sufitów.Najwięcej pracy jest z zabezpieczeniem powierzchni, które ni będą podlegać malowaniu, ale i tak warto podjąć się tego zadania. Szybko i wydajnie.

Awatar użytkownika
Wajkud
Posty: 223
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:45 pm

Re: Budowa domu

Post autor: Wajkud »

Jeżeli ktoś z was zastanawia się nad zakupem biurka narożnego i nie wiecie na jakie warto się zdecydować, to koniecznie zajrzyjcie na tą stronę http://maniowka.pl/praktyczne-rozwiazan ... o-narozne/ . Znajdziecie tam mnóstwo porad co do tego, jak wybrać odpowiednie biurko. Myślę, że przyda wam się taka wiedza przed zakupami.
Etykieta to umiejętność ziewania z zasłoniętymi ustami