Dobre porady ogrodnicze

kasjuszka
Posty: 153
Rejestracja: wt mar 09, 2021 9:43 am

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: kasjuszka »

Nie wiem jak wy, ale ja tak srednio mam reke do pielegnacji ogrodu... a kosic trawy wrecz nienawidze :) na szczescie i na takie cos sa super rozwiazania ogrodnicy/pl/roboty-koszace/ koszenie automatyczne, slyszeliscie o czyms takim moze?

lunko
Posty: 747
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: lunko »

A co robicie aby pozbyć się chwastów z upraw? Bo nie wiem co mam zastosować, na rynku jest tak wiele środków. W tym supernowosci24/pl/co-zrobic-aby-pozbyc-sie-chwastow-z-twoich-upraw/ artykule konkretny polecają, chyba go wypróbuję i zobaczymy co z tego wyjdzie.

farah557
Posty: 129
Rejestracja: wt lis 17, 2020 10:48 am

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: farah557 »

Przy zakładaniu ogrodu i jego pielęgnacji bardzo pomógł mi ten poradnik poradnikogrodniczy/pl/. Można nim znaleźć wskazówki napisane w prosty i przystępny sposób, co jest ważne, zwłaszcza, jeśli ktoś nie ma żadnego doświadczenia w ogrodnictwie.

Sanfiko
Posty: 103
Rejestracja: pt paź 30, 2020 11:52 am

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: Sanfiko »

Juz od dłuższego czasu zastanawiałam sie nad stworzeniem ogrodu, chociaż bałam się że nie bede potrafiła pielegnować roślin. Powoli coś zaczynam tworzyć i stopniowo zamawiam rośliny z podkarpackiesady/pl/69-zurawki , mają tam spory wybór.

Awatar użytkownika
Wajkud
Posty: 222
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:45 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: Wajkud »

Ja od siebie mogę polecić taki o to preparat na insekty . Moim zdaniem jest niesamowicie skuteczny. Działa niemalże od razu, dlatego na efekty nie trzeba długo czekać. Jak dla mnie to świetne rozwiązanie. A sam preparat jest bardzo wygodny i prosty w użyciu.
Etykieta to umiejętność ziewania z zasłoniętymi ustami

Arkadiusz1
Posty: 124
Rejestracja: śr gru 16, 2020 5:06 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: Arkadiusz1 »

Normalna sprawa. Ja na pewno mogę już teraz zasugerować Wam, byście poszukali odpowiednich inspiracji dla siebie na stronie info.elblag/pl/8,61675,Nie-tylko-okreg-Zobacz-w-jakim-ksztalcie-sa-baseny-stelazowe.html Tam dowiecie się, jakie stelaże basenowe moglibyście wykorzystać w swoim ogrodzie. Jak dla mnie to mega sprawa :)
Tekst sponsorowany

djonka
Posty: 246
Rejestracja: ndz mar 07, 2021 4:56 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: djonka »

Ja ostatnio sobie sporo poczytałam i na sklepdaglezja/pl/manufacturer/target/nawozy-nawozy-do-owocow-i-warzyw-nawozy-do-drzewek-owocowych Nawozy do drzewek owocowych Target zamowiłam :) teraz wiem, że to też ważne żeby tak wspierać te drzewka

Sanfiko
Posty: 103
Rejestracja: pt paź 30, 2020 11:52 am

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: Sanfiko »

Od zawsze chciałam mieć pdo domem przepiekny ogród. Kiedyś nie miałam totalnie do tego ręki ale teraz starałam się wiecej czytać i kupować takie rzeczy podkarpackiesady/pl/pl/c/Nasiona-warzyw/123 do ogrodu by wyglądał przepięknie.

alaski
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 22, 2020 1:54 am

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: alaski »

Moja porada ogrodowa dla początkujących jest prosta. Jeśli nie zlecacie projektowania i wykonania ogrodu profesjonalnym firmom ogrodniczym, to zaczynajcie działanie w swoim ogrodzie od najprostszych rzeczy. Kwiaty blisko domu, najlepiej takie co "same rosną" i ew. mały warzywnik z natka, szczypiorkiem, koperkiem, potem ew z pomidorami... Ja w ten sposób uczę się na swoich błędach w skali mikro. Doszłam już do tego, że na nowy sezon zaplanowałam wysianie brokułów. Ciekawe jak mi się udadzą? Nasiona mam od Legutko/pl esklep.legutko/com.pl/warzywa/3229-brokul-early-purple-sprouting-5903837403578.html

Molly
Posty: 141
Rejestracja: wt cze 23, 2020 6:20 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: Molly »

Ja wspomnę o tym jak bardzo ważna jest odpowiednia ziemia w ogrodzie. Są na rynku np. tu ogrodniczy/com/ziemia-do-warzyw/ziemia-do-wysiewu-i-pikowania-20l-target?from=listing&campaign-id=20 specjalistyczne podłoża do wysiewu i pikowania. Są też ziemie przeznaczone np. do iglaków czy rododendronów. Warto wybierać podłoże odpowiednia dla roślin, bo to wspomaga ich wzrost.