Dobre porady ogrodnicze

djonka
Posty: 248
Rejestracja: ndz mar 07, 2021 4:56 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: djonka »

Ja sobie czytam na sklepdaglezja/pl/blog/nawozy-jesienne-do-roslin-ozdobnych-i-trawy - oni mają naprawdę świetne informacje na stronie. Teraz czytałam jakie nawozy jesienne do roślin ozdobnych i trawy wybrać :)

kasiunia
Posty: 454
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: kasiunia »

Chcę wam powiedzieć kilka słów o urządzeniu jak najbardziej do ogrodu ale z ogrodnictwem nie mające wiele wspólnego. Mianowicie chodzi o wędzarnie na działkę .To świetne urządzenia, które jeśli już raz użyjesz i przygotujesz dla rodziny mięsa, kiełbasy bądź ryby więcej nie będziecie chcieli kupować tych produktów spożywczych w sklepie. Zastanówcie się więc nad ich zakupem, bo w dobie wszechobecnej drożyzny taki zakup szybko może się zwrócić.

farah557
Posty: 129
Rejestracja: wt lis 17, 2020 10:48 am

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: farah557 »

Jesień jest idealnym momentem na wysiew trawy i dosianie jej w miejscach zniszczonych, czy przerzedzonych. Świetnie do tego sprawdzi się taka trawa samo zagęszczająca sklep.poradnikogrodniczy/pl/trawa-samo-zageszczajaca-renowacyjna-1-kg-substral-id-1224 :) sama ją posiałam u siebie :)

lunko
Posty: 764
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: lunko »

Jak szukacie dobrych porad ogrodniczych to na tej dladomu/com/pl/jak-ekologicznie-zwalczyc-ziemiorki/ stronie macie opisane jak walczyć z pasożytem jakim jest ziemiórka. Ja miałem z nimi problem w zeszłym roku ale udało się je wybić sposobem własnie z tej strony.

farah557
Posty: 129
Rejestracja: wt lis 17, 2020 10:48 am

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: farah557 »

A jakie macie patenty na zwalczanie ślimaków w ogrodzie? W tym roku zjadły mi ogromne ilości kapusty i innych roślin. Zależy mi na preparacie o naturalnym składzie. Co sądzicie o tym specyfiku sklep.poradnikogrodniczy/pl/ferramol-gr-granulat-na-slimaki-1-kg-id-1720?

lola
Posty: 100
Rejestracja: sob lip 11, 2020 11:02 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: lola »

Stosujecie nawóz organiczny? Jak się u was sprawdzają? Słysząłam, że producent nawozów Orcal ma dobrej jakości nawozy organiczne. Sprwdźcie sobie.

farah557
Posty: 129
Rejestracja: wt lis 17, 2020 10:48 am

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: farah557 »

A stosujecie może w ogrodach maść ogrodniczą np. tego typu https://www.target.com.pl/produkty/masc-ogrodnicza? Ponoć warto nią zabezpieczać uszkodzone pnie drzew, np. po przycinaniu. Zastanawiam się nad zakupem, jak sądzicie, warto w coś takiego zainwestować?

Bonia
Posty: 521
Rejestracja: pn lis 16, 2020 1:52 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: Bonia »

Pompowanie wody z własnych ujęć wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z domem całorocznym, czy też z domkiem letniskowym, świetnie sprawdzą się w tej roli pompy wodne oraz hydrofory. O ile ich użytkowanie podczas ciepłych miesięcy nie sprawia żadnego problemu, o tyle zimą należy je ochronić przed zamarznięciem. https://www.dambat.pl/blog/co-zrobic-ab ... trwal-zime Przeczytaj, jak powinno wyglądać zabezpieczenie hydroforu na zimę.

Drzazga
Posty: 52
Rejestracja: wt lut 25, 2020 11:58 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: Drzazga »

U nas wykorzystywana do podlewania jest woda z deszczówki. To spora oszczędność w kosztach wody. W okresach, gdy przez miesiąc potrafi nie spaść ani kropla deszczu może być ciężko, ale my mamy zapasy z lepszych dni. u nas nie wyschną nawet kwiaty wymagające większej niż przeciętna ilości wody, Zobacz dla przykładu Rezeda wonna biało-zielona. Nasiona mam z plantet.pl https://plantet.pl/rezeda-wonna-bialo-z ... 2g-nasiona.
Obrazek

kasiunia
Posty: 454
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: kasiunia »

Kilka rad na temat tego co robimy w ogrodzie ... niekoniecznie mającego z ogrodnictwem coś wspólnego. Chodzi mi o wyposażenie naszych ogrodów. Z pewnością w każdym ogrodzie znajduje się grill , ale czy może zastanawialiście się nad czymś takim jak wędzarnia do mięsa na działkę ? Też długo nie chcieliśmy tego urządzenia ale powiem wam ,że zakup takiej wędzarni to strzał w dziesiątkę.