Dobre porady ogrodnicze

Awatar użytkownika
Perseuko
Posty: 472
Rejestracja: pn maja 06, 2019 11:14 am

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: Perseuko »

Fachowe i rzetelne porady ogrodnicze zdecydowanie znajdziecie pod linkiem https://brzozowisko.com/roboty-koszace/ . Mają tam dokładnie przedstawione artykuły na temat dbania o ogród. Znajdziecie tam również wskazówki dotyczące projektowania ogrodu zarówno dla amatorów - jak i tych bardziej doświadczonych ogrodniczych.
Nie wiem, czy to moja szczególna cecha, lecz rzadko czuję coś prócz szczęścia

farah557
Posty: 129
Rejestracja: wt lis 17, 2020 10:48 am

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: farah557 »

Wiele ciekawych wskazówek dotyczących pielęgnacji ogrodu znaleźć można również na stronach sklepów ogrodniczych. Opisy produktów dostępnych na sklepdlaogrodu/pl/ są tak kompletne, że zawsze wiadomo co i jak stosować.

lunko
Posty: 764
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: lunko »

Ja mam dla was poradę taką że w ogrodzie i na tarasie warto mieć osłonę przeciwsłoneczną. Tutaj gardenspace/pl/oslona-przeciwsloneczna-na-taras macie ofertę na takie osłony, solidne, na lata. U mnie sprawdza się fajnie i cieszę się że ją zamówiłam.

qinga
Posty: 25
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:40 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: qinga »

Ja sama kompletnie nie znam się ani na roślinach ani na aranżacji ogrodu. Wychodzę z założenia, ze tego typu prace warto zlecać profesjonalistom. Jeśli chodzi o Wrocław i okolice to myślę, ze ciekawą ofertę znajdziecie w firmie Trawarica trawarica/pl/. Ich działania są kompleksowe i obejmują nie tylko przygotowanie i realizację projektu ale też przygotowanie podłoża czy dobór odpowiednich roślin. Na pewno warto skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

tamara
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 26, 2020 12:02 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: tamara »

Jeśli dysponujecie ogródkiem to koniecznie pomyślcie też o takiej opcji jak piaskownica dla dzieci. Dzieciaki uwielbiają zabawy w piaskownicy. Na tej stronie zamówisz piasek atestowany do piaskownic: piasekatestowany/pl/ .

mirka00
Posty: 170
Rejestracja: pt maja 01, 2020 5:46 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: mirka00 »

To może Wam dać projektant zieleni , przygotowując rozsadzenia, ścieżki, nawodnienia i inne elementy. Nie mam pewności, jak to będzie, ale wydaje mi się, że to naprawdę niezły koncept. Jednak sami możecie nie wiedzieć, jak co zrobić, a on jednak ma doświadczenie i ogrodniczą wiedzę.

kasiunia
Posty: 454
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: kasiunia »

Myślę ,że w każdym ogrodzie znajduje się miejsce na rekreację i grilowanie. Jedni jednak lubią grille inni wolą ognisko .Ostatnio dość dużo osób mających swoje domy zaopatruje swoje ogrody w wędzarnie elektryczne .To bardzo fajny trend, bo przy okazji miło spędzonego czasu , osiąga się określone i wymierne korzyści : pyszne wędliny, pyszne mięso a czasami ryby.

gbasia1
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 12, 2021 8:41 am

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: gbasia1 »

Będąc w temacie ogrodów to nie wyobrażam sobie, żeby mogło w nim zabraknąć grilla elektrycznego ;) Sama zdecydowałam się na zakup grilla gazowego ze stali nierdzewnej. Zamawiałam ze sklepu koler/pl/kategoria-produktu/grille-gazowe-ze-stali-nierdzewnej/ i jestem bardzo zadowolona ;) Jest bardzo solidny więc myślę, że posłuży mi przez lata ;)

masala
Posty: 153
Rejestracja: pt lis 20, 2020 10:37 am

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: masala »

Tak czy inaczej - o opryskach też musimy pamiętać. Warto więc zainteresować się różnymi akcesoriami do oprysków. Mogą to być na przykład takie dysze do opryskiwacza: agroplast/pl/pl/c/Rozpylacze-i-akcesoria-do-rozpylaczy/8 .

marysia
Posty: 384
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:14 am

Re: Dobre porady ogrodnicze

Post autor: marysia »

Nie od dziś wiadomo, że internet jest kopalnią wiedzy, gdzie można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. Co do trawnika, to na stronie chort/com/pl/5-sposobow-na-zielony-i-gesty-trawnik-w-ogrodzie/ jest sprawdzonych 5 sposobów - warto sprawdzić.