Ogrzewanie w domku letniskowym

kasiunia
Posty: 454
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: kasiunia »

Domki letniskowe najczęściej znajdują się na terenie gdzie nie ma sieci gazowej .Pozostaje więc ogrzewanie węglem, z którym są duże problemy albo ogrzewanie olejowe. Do tego ostatniego niezbędne będą specjalne piece olejowe oraz pompy do oleju opałowego. Jak widzimy , w ostatnim czasie bardzo ciężko jest przewidzieć jaki rodzaj ogrzewania będzie najtańszy.

patriss
Posty: 123
Rejestracja: pt sie 14, 2020 1:40 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: patriss »

Wiele zależy od nas, ale ja doskonale wiem, że nie mogę się zdecydować na jakieś tam rozwiązania i mam nadzieję, że mimo wszystko sobie to wszystko rozplanować uda mi się. Na pewno kotłownie wodne mnie zainteresowały. Na pewno jednak do tak małej powierzchni one się nie nadają. Zgodzicie się?

Bonia
Posty: 521
Rejestracja: pn lis 16, 2020 1:52 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: Bonia »

Elektryczny podgrzewacz wody to urządzenie ciśnieniowe do centralnego zaopatrzenia w ciepłą wodę i mogą być podłączone do dowolnej liczby punktów zasilających. Ilość dostępnej ciepłej wody zależy od tego, jakiej mocy grzewczej jest ogrzewacz przepływowy wody. stiebel-eltron/pl/pl/produk ... ewody.html Mimo niewielkich gabarytów urządzenia te mają tak wysoką wydajność, że z powodzeniem ogrzewają wodę wszędzie tam, gdzie zależy nam na generowaniu oszczędności w eksploatacji ciepłej wody.

lunko
Posty: 764
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: lunko »

Ja akurat w obecnej sytuacji nie zdecydowałaby się na budowę domu, bo jest to bardzo duży koszt. Wolę wynająć. Korzystaliście może z wynajmu instytucjonalnego? Polecam wam zajrzeć do oferty tej firmy https://katowice.korczaka.mdr.pl/ , gdzie znajdziecie mieszkania z przestronnymi ogródkami, balkonami i przestronnymi salonami.

djonka
Posty: 248
Rejestracja: ndz mar 07, 2021 4:56 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: djonka »

Najlepiej chyba kominek :) na przyklad koze. Ja przekonałem się szybko do firmy Kratki - parę osób już tutaj wspominało. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny

karamba
Posty: 147
Rejestracja: pt sie 14, 2020 1:42 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: karamba »

Mam do was troszkę inne pytanie. A mianowicie czym jest pompa ciepła typu powietrze woda? I na czym polega jej użytkowanie. Kazano mi taką zakupić do nowego domu, a ja nawet nie wiem o co chodzi.