Ogrzewanie w domku letniskowym

kasiunia
Posty: 450
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: kasiunia »

Uważam ,że do ogrzania domu letniskowego najbardziej będzie nadawać się kominek. W takim domku nie mieszkamy na stałe więc i temperatura w nim wcale nie musi być stała. W jednym z poradników odnośnie ogrzewania domu kominkiem znalazłam wszelkie za i przeciw - unico-kominki/com/porady-i-inspiracje/czy-ogrzewanie-domu-kominkiem-to-dobre-rozwiazanie/ - takiemu rozwiązaniu. W moim przypadku zdecydowanie więcej argumentów było za zastosowaniem takiego ogrzewania.

mirka00
Posty: 170
Rejestracja: pt maja 01, 2020 5:46 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: mirka00 »

No nie wiem, jak to robicie, ale najlepiej albo jakiś kominek, albo ogrzewanie ogólnie kupić, bo to wydaje się najrozsądniejszą opcją. Może nie do końca wiadomo, co się sprawdzi, a co nie, ale zawsze to jest lepsze podejście. Dodatkowo można na przykład posprawdzać, czy komin jest okej, albo zrobić profilaktycznie frezowanie kominów.

Awatar użytkownika
Wajkud
Posty: 222
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:45 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: Wajkud »

Świetnie nada się do tego kominek gazowy. Znajdziesz coś takiego w tym sklepie z kominkami https://kominki-sklep24.pl/pl/c/Kominki ... gazowe/166 . Mają tam niskie ceny i przede wszystkim kompleksowe usługi. Dlatego jeżeli zdecydujesz się na ich usługi to możesz mieć pewność, że doradzą Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązania. Polecam się z nimi skontaktować.
Etykieta to umiejętność ziewania z zasłoniętymi ustami

tamara
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 26, 2020 12:02 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: tamara »

Jestem ciekawa, co sądzicie o ogrzewaniu za pomocą ekogroszku. Czytałam wiele pozytywnych opinii na temat tego, że węgiel ekogroszek świetnie się spala, że jest wydajny. Zresztą można go zamówić bezpośrednio od producenta na stronie firmy Patriot - tam też znajdziecie informacje, jak palić ekogroszkiem: ekogroszek-patriot/pl/pl/blog/Jak-palic-ekogroszkiem/14 .

paulinajacka
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 13, 2020 10:37 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: paulinajacka »

Myślę, że warto wziąć pod uwagę montaż paneli fotowoltaicznych, dzięki którym możecie mieć jednocześnie energię elektryczną a nadmiar można wykorzystać np. do ogrzewania wody. Na stronie universun/pl/blog/ile-kosztuje-1-kwh/ możecie dowiedzieć się ile kosztuje 1kwh. Na ogólną cenę prądu wpływa wiele czynników np. zużyta energia i jej dostarczenie, opłaty państwowe i dodatkowe koszty. Dzięki fotowoltaice będziecie niezależni, a po kilku latach będziecie mieć prąd za darmo.
paulina modra

kasjuszka
Posty: 153
Rejestracja: wt mar 09, 2021 9:43 am

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: kasjuszka »

kominki sa super :) gdybyscie potrzebowali dobrej jakosci wkladow kominkowych, to moge polecic kratki/pl :) maja fajna oferte, przystepna cenowo

Molly
Posty: 144
Rejestracja: wt cze 23, 2020 6:20 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: Molly »

A czym aktualnie ogrzewasz? Bo może warto rozważyć wymianę pieca na bardziej ekologiczny i wydajny. Na takiej wymianie można sporo zyskać, bo są specjalne dofinansowania z różnych programów. Poczytaj u nich na ten temat domowniczy/pl/dofinansowanie-do-wymiany-pieca-w-2022-roku/ - zdecydowanie się opłaca.

lola
Posty: 100
Rejestracja: sob lip 11, 2020 11:02 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: lola »

Ja jestem zdania, że warto zainwestować w zbiorniki akumulacyjne. To świetny sposób na magazynowanie ciepła, które można później wykorzystać. My chcemy skorzystać z tego rozwiązania w naszym nowym domu, ale myślę, że w domu letniskowym też by się sprawdziło. Musisz sobie o tym poczytać i dowiedzieć się co i jak.

Kamcior
Posty: 26
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 11:57 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: Kamcior »

My popełniliśmy w ubiegłym roku zasadniczy błąd i nie ociepliliśmy domku... powiem Wam, że mimo że od czasu do czasu jeździłem zimą żeby trochę rozpalić, to jak teraz pojechalismy by rozpoczac sezon, pojawiła się pleśń :( bez dwóch zdań w tym roku będziemy docieplać budynek styropianem z amitec. Czekam właśnie na realizację

masala
Posty: 152
Rejestracja: pt lis 20, 2020 10:37 am

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: masala »

Można także zdecydować się na ogrzewanie podłogowe. Coraz więcej osób wybiera właśnie to rozwiązanie. W takeij sytuacji z pewnością przyda się między innymi rozdzielacz do podłogówki: terme/pl/pl/c/Rozdzielacze/153 .