Wózki widłowe

Awatar użytkownika
Perseuko
Posty: 472
Rejestracja: pn maja 06, 2019 11:14 am

Wózki widłowe

Post autor: Perseuko »

Czy do operowania wózkami widłowymi potrzebuje specjalistycznego kursu? Jeżeli tak to jakiego? Czy właśnie coś takiego https://www.kursy-wielun.pl/kurs-na-wozki-widlowe.htm będzie mi niezbędne? Nie znam się na tym, ale ten kurs wydaje się być bardzo w porządku. Mają niską cenę, dlatego byłbym w stanie się na to skusić. Na pewno przyda się w przyszłości.
Nie wiem, czy to moja szczególna cecha, lecz rzadko czuję coś prócz szczęścia

paulinajacka
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 13, 2020 10:37 pm

Re: Wózki widłowe

Post autor: paulinajacka »

Myślę, że bardzo fajną alternatywą dla wózków widłowych na które trzeba mieć specjalne kursy są elektryczne wózki paletowe. Posiadają one wiele zalet, są kompaktowe i dużo tańsze niż wózki widłowe. Wykorzystywane są z powodzeniem podczas rozładunku palet bezpośrednio z naczep ciężarówek, gdyż dzięki niewielkim rozmiarom mogą na nie wjechać. Ponadto dysponują niewielką uniwersalną i zgrabną konstrukcją.
paulina modra

Paulina
Posty: 221
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:15 pm

Re: Wózki widłowe

Post autor: Paulina »

A skoro już o tym mowa, to czym się tak właściwie różni wózek elektryczny widłowy od takiego wózka widłowego spalinowego? Ja słyszałam, że wózki elektryczne są bardzo mobilne, a ich wymiary są niewielkie, dzięki czemu mogą poruszać się nawet w wąskich alejkach w magazynach. Poza tym praca takich wózków nie jest podobno tak głośna, jak w przypadku wózków spalinowych. A czy Wy macie jakieś porównanie?

walicja
Posty: 70
Rejestracja: czw lip 30, 2020 1:30 pm

Re: Wózki widłowe

Post autor: walicja »

Cześć. Widzę, że nie tylko ja szukam jakiś dobrych lecz w rozsądnej cenie wózków widłowych. Bo na samym początku działalności naszej firmy za bardzo nie stać nas na kupowanie wszelkiego typu sprzętu. I tak znajomy wspomniał mi, że tutaj logistyka.net/pl/aktualnosci/item/92305 znajdę bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie dla nas. Także na pewno warto zapoznać się z taką opcją jak wypożyczanie wózków widłowych.

dorka4
Posty: 90
Rejestracja: wt sty 28, 2020 7:40 pm

Re: Wózki widłowe

Post autor: dorka4 »

Obsługa wózków widłowych nie jest skomplikowana. Trzeba jednak posiadać odpowiednią wiedzę, aby wszystko przebiegło bez żadnych problemów. Właśnie dlatego należy zorientować się jak odczytywać diagram udźwigu wózka widłowego. Niewątpliwie taka wiedza może okazać się niezwykle przydatna. Rozejrzyjcie się na spokojnie na rynku, aby znaleźć rozwiązania dopasowane do konkretnych potrzeb. Wiadomo, że sytuacje bywają bardzo różne.

arabica
Posty: 159
Rejestracja: pn cze 29, 2020 11:44 pm

Re: Wózki widłowe

Post autor: arabica »

W kwestii wózków widłowych mogę powiedzieć tyle - to niezbędny element codziennej pracy na magazynie i na ogół są bardzo potrzebne. Jednak jeśli chodzi o samo to narzędzie, to nie musicie go kupować. Równie dobrze możecie sięgnąć po wypożyczenie. .W sumie to wypożyczalnia wózków widłowych jest fajnym wyjściem dla małych firm, ale i dla wielkich.