Reflektory w samochodzie

Krecha
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:50 pm

Reflektory w samochodzie

Post autor: Krecha »

Cześć wszystkim, czy ktoś z was lub waszych znajomych miał dylemat jak naprawić rozbity klosz w reflektorze przednim? W tamtym tygodniu zdarzył mi się incydent, zagapiłem się podczas parkowania w podziemnym parkingu i niestety rozbiłem klosz reflektora o kant ściany. Najgorsze w tym jest to, że soczewka pękła i uszkodziła ksenon. Mój znajomy mechanik nie mógł mi tego naprawić z powodu braku terminów a potrzebowałem sprawne auto na weekend. Polecił mi serwis xenon24.eu/ i nie żałuję wizyty u nich bo reflektor po naprawie wygląda jak nowy! a ksenony wymienili mi na lepszy model. teraz cieszę się podczas jazdy z o wiele lepszą widocznością niż przy poprzednich żarnikach

mirka00
Posty: 170
Rejestracja: pt maja 01, 2020 5:46 pm

Re: Reflektory w samochodzie

Post autor: mirka00 »

Niestety, ale takie rzeczy się zdarzają. Dlatego dobrze jest po prostu zdecydować się na naprawę. Dobrze, że znalazłaś odpowiedni serwis. Ja za to zaprowadzę samochód na usuwanie rys detailkingkrakowpoludnie/pl/lakier/ .

lunko
Posty: 747
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Reflektory w samochodzie

Post autor: lunko »

Ja też niedawno reflektory u mnie w aucie też wymieniałem i zobaczyłem że kończy mi się ubezpieczenie i szukam nowego. Co mi radzicie? Tutaj beesafe/pl/ z tego co słyszałem mają wygodne zgłaszanie szkód internetowo, to też dla mnie ważne.

tamara
Posty: 183
Rejestracja: wt maja 26, 2020 12:02 pm

Re: Reflektory w samochodzie

Post autor: tamara »

Ja się na tym kompletnie nie znam. Moim zdaniem najlepiej pogadać z dobrym mechanikiem, który ma doświadczenie w tego typu kwestiach. Polecam Tobie profesjonalny autoserwis 24h Kraków Euro Hol: eurohol/pl/autoserwis/ .

walicja
Posty: 70
Rejestracja: czw lip 30, 2020 1:30 pm

Re: Reflektory w samochodzie

Post autor: walicja »

Reflektory w samochodzie to bardzo ważna rzecz, aby mieć je w jak najlepszym stanie bo dzięki temu jakość świateł także jest znacznie lepsza. Tak samo jak o reflektory powinniśmy dbać o wymiany opon w naszym samochodzie. I tak dowiedziałam się, że na tej stronie ceneolokalnie/pl/zielona-gora/opony-letnie można znaleźć wiele bardzo dobrych opon letnich i to w super cenach. Także uważam, że warto z takich zakupów internetowych korzystać.

dorka4
Posty: 90
Rejestracja: wt sty 28, 2020 7:40 pm

Re: Reflektory w samochodzie

Post autor: dorka4 »

A wiecie kiedy włączać światła przeciwmłgowe? Na stronie Unilink znajdziecie ciekawy artykuł na ten temat. Tutaj unilink/pl/porady/jak-i-kiedy-wlaczyc-swiatla-przeciwmglowe sobie zerknijcie. Myślę, że taka wiedza się przydać, ponieważ w ten sposób możecie sobie zapewnić bezpieczeństwo. Jest tam również wiele innych praktycznych porad i wskazówek.

marlena
Posty: 48
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:40 pm

Re: Reflektory w samochodzie

Post autor: marlena »

Ja spotkałam się ostatnio z opinią, że reflektory tak samo jak żarówki trzeba wymieniać parami. Co do żarówek to zrozumiałe, ale przy reflektorach to dość kosztowna inwestycja. O znaczeniu odpowiednich świateł można poczytać tutaj mfind/pl/akademia/raporty-i-analizy/ustawienie-swiatel-mijania/ . Chyba jednak warto rozważyć wymianę kompletu biorąc pod uwagę, że drogówka ma analizatory oświetlenia.