Jakie kary za nie posiadanie OC?

Awatar użytkownika
Perseuko
Posty: 469
Rejestracja: pn maja 06, 2019 11:14 am

Re: Jakie kary za nie posiadanie OC?

Post autor: Perseuko »

W sprawach ubezpieczalni niezbyt się znam. Ale natomiast miałem okazję ubiegać się o auto zastępcze, bo sprawcą kolizji nie byłem ja. Zdecydowałem się na ten odnośnik samochód zastępczy z oc sprawcy , bo jest to najbardziej popularna alternatywa na innych forach. I jak się okazało - słusznie. Nie było z nimi żadnych problemów.
Nie wiem, czy to moja szczególna cecha, lecz rzadko czuję coś prócz szczęścia

lunko
Posty: 747
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Jakie kary za nie posiadanie OC?

Post autor: lunko »

Z tego co ja wiem to kary za nieposiadanie ubezpieczenia auta są dość duże więc lepiej mieć je wykupione. Tutaj ubezpieczenieauta/com/pl/ macie na ten temat stronę na której jest wiele artykułów przybliżających te tematy, są rzetelne i fachowe.

arti
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 09, 2021 10:04 am

Re: Jakie kary za nie posiadanie OC?

Post autor: arti »

Lepiej nie ryzykować, takie ubezpieczenie trzeba mieć po prostu.

sprytna
Posty: 140
Rejestracja: pn lis 09, 2020 1:42 pm

Re: Jakie kary za nie posiadanie OC?

Post autor: sprytna »

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, więc nie ma nad czym dyskutować. A jak szukacie dobrego ubezpieczyciela to zobaczcie tu superpolisa/pl/partner/generali/ Tu min macie propozycję ubezpieczenia OC, ale też i inne dobre oferty z których warto skorzystać. Bardzo korzystne dla kierowców jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów. Warto zapoznać się z tymi ofertami.

powder
Posty: 23
Rejestracja: wt gru 07, 2021 1:06 pm

Re: Jakie kary za nie posiadanie OC?

Post autor: powder »

W zeszłym tygodniu sprowadziłem samochód z Anglii i kompletnie nie przyszło mi do głowy, ze koszt ubezpieczenia takiego auta może być większy. Na stronie internetowej nowiny24/pl/ubezpieczenie-anglika-w-polsce-ile-placi-sie-za-kierownice-z-prawej-strony/ar/c4-15446449 dowiedziałem się, ile w przybliżeniu może kosztować OC anglika - moglibyście polecić mi jakąś ubezpieczalnię, która nie naliczy zbytnio wygórowanych kwot za ubezpieczenie samochodu?

marysia
Posty: 375
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:14 am

Re: Jakie kary za nie posiadanie OC?

Post autor: marysia »

Kary w tym przypadku są dość wysokie, dlatego nie ma co ryzykować. Jako kierowcy musicie być odpowiedzialni! Wiem, że sporym zainteresowaniem cieszy się ubezpieczenie od PZU, gdzie można liczyć na Auto zastępcze - szkoda całkowita PZU Wszystkie formalności są szybkie, sprawne a poszkododwana osoba praktycznie od ręki otrzymuje samochód.

arabica
Posty: 149
Rejestracja: pn cze 29, 2020 11:44 pm

Re: Jakie kary za nie posiadanie OC?

Post autor: arabica »

Oj tego to ja nie wiem i nawet nie wiem czy chce wiedzieć... Lepiej nie ryzykować i tyle... A czy wiecie co się dzieje przykładowo z OC, kiedy sprzedaje się samochód? Tutaj unilink/pl/porady/przepisanie-ubezpieczenia-oc-jak-przepisac-oc macie informacje na ten temat, możecie się z nimi zapoznać w wolnej chwili...

Maczko0
Posty: 132
Rejestracja: wt mar 09, 2021 11:50 am

Re: Jakie kary za nie posiadanie OC?

Post autor: Maczko0 »

No mogą być duże kary i duże konsekwencje. Najlepiej poszukać po rankingach 24slupsk/pl/20220627356805/ranking-ubezpieczen-oc-dlaczego-warto-sie-nim-interesowac i załatwić i mieć spokojną glowe i nie łamać przy okazji prawa

lunko
Posty: 747
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Jakie kary za nie posiadanie OC?

Post autor: lunko »

Kary za brak ubezpieczenie mogą być duże więc jednak lepiej je mieć. Tutaj https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/pakiet-motocykle/ macie pakiety ubezpieczeniowe na motocykle które są popularne wśród klientów tego ubezpieczyciela. Zgłoście się do nich i zobaczycie jak to wygląda w praktyce.

lunko
Posty: 747
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Jakie kary za nie posiadanie OC?

Post autor: lunko »

jakie są?