Prowadzenie zdrowego trybu życia

djonka
Posty: 248
Rejestracja: ndz mar 07, 2021 4:56 pm

Re: Prowadzenie zdrowego trybu życia

Post autor: djonka »

jak zależy wam na tym, żeby o siebie zadbać to na pewno pomoże w tym betulina Ja stosuje dopiero 1,5 miesiąca a już widzę pozytywne zmiany!

tamara
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 26, 2020 12:02 pm

Re: Prowadzenie zdrowego trybu życia

Post autor: tamara »

Mój wujek chorował na covid. To naprawdę poważna choroba. W ogóle nie miał siły ani apetytu, na szczęście ciocia podawała mu nutridrinki bo organizm musi być silny w walce z chorobą. Poczytajcie o nutridrinkach Fresubin oraz Nutrica dostępnych w aptekach DOZ w najlepszych cenach na rynku.

kasiunia
Posty: 455
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Prowadzenie zdrowego trybu życia

Post autor: kasiunia »

Prowadzenie zdrowego trybu życia sprowadza sie moim zdaniem do stosowania się do dwóch podstawowych zasad. Po pierwsze to zdrowa dieta żywieniowa i po drugie regularnie uprawiany sport. Jednak czasami zdarza się tak ,że pomimo stosowania się do tych zasad mamy problemy z koncentracją , cierpimy na bezsenność czy mamy depresję. Znacie słynny już olejek cbd 5% , jeśli nie to warto choćby przeczytać o jego właśicwościach.

lola
Posty: 100
Rejestracja: sob lip 11, 2020 11:02 pm

Re: Prowadzenie zdrowego trybu życia

Post autor: lola »

Jest tu ktoś kto nurkuje? Ja właśnie trafiłam na kombinezon do nurkowania na divezone/pl/skafandry-suche i chyba go zamówię. Obiecałam sobie, że w tym roku w końcu zrobię kurs. Lecimy na wakacje do Egiptu a tam bez problemu można nauczyc się nurkować. Czytałam, że w Polsce tez jest sporo fajnych miejsc do nurkowania.

arabica
Posty: 159
Rejestracja: pn cze 29, 2020 11:44 pm

Re: Prowadzenie zdrowego trybu życia

Post autor: arabica »

A czy wiecie może, który dietetyk Kielce jest polecany? Bo ja teraz też postanowiłam lepiej o siebie zadbać i zastanawiam się - do którego specjalisty warto byłoby się wybrać? Bo, jakby nie było całe zdrowie tkwi też w zdrowiej diecie, dlatego chce o to zadbać. Może mi kogoś sprawdzonego polecicie?

paulinajacka
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 13, 2020 10:37 pm

Re: Prowadzenie zdrowego trybu życia

Post autor: paulinajacka »

Prowadzenie zdrowego trybu życia to również dbanie o odpowiednią dietę. Na pewno warto urozmaicać swoją dietę i mieć w niej również pożywne zupy. Bardzo dobrą propozycją na obiad jest barszcz czerwony z butelki, który posiada mnóstwo witamin i minerałów. Ważne, aby wybierana żywność pochodziła ze sprawdzonych źródeł, dla których zadowolenie i wysoka jakość jest piorytetem.
paulina modra

armonia
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 4:28 pm

Re: Prowadzenie zdrowego trybu życia

Post autor: armonia »

Tak dieta to podstawa i zdrowe nawyki żywieniowe. Osobiście polecam spróbować produktów z idelikatesy24/pl/ są one oryginalnie stosowane w kuchniach włoskiej, greckiej czy hiszpańskiej. To bardzo zdrowa kuchnia

kasiunia
Posty: 455
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Prowadzenie zdrowego trybu życia

Post autor: kasiunia »

Zawsze powtarzam ,że wcale nie musimy się jakoś specjalnie przygotowywać by zdrowo żyć. Wystarczy wprowadzić zasadę zdrowego odżywiania się i regularnego uprawiania sportu i powinno byc dobrze. Aby zdrowo się odżywiać także wcale nie potrzeba zbyt wiele. Zadbajmy też o to by nasze potrawy, które bardzo lubimy w tym potrawy smażone były zdrowe i bezpieczne. Chodzi o to by uzywać dobrego i sprawdzonego oleju. Przy jego wyborze najważniejsza jest temperatura dymienia tego oleju. W tym rankingu bezapelacyjnie wygrywa olej rzepakowy , gdzie temperatura oleju wynosi aż 242 st. C.

kasiunia
Posty: 455
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Prowadzenie zdrowego trybu życia

Post autor: kasiunia »

By zdrowo żyć należy przede wszystkim zdrowo się odżywiać i regularnie uprawiać sport. Jeśli mamy wyznaczone terminy badań lekarskich np. badania okresowe - to wykonajmy je i jeśłi coś nas niepokoi to udajmy się do lekarza. SĄ też sytuacje ,że wizyta u lekarza była by myślę nadużyciem. Na przykład w okresie grzewczym wysuszają się nam śluzówki nosa , czy zatem wiecie jak nawilżyć nos i czym to zrobić. Radzę się z tą informacją zapozanać bo z pewnością się przyda.

lunko
Posty: 764
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Prowadzenie zdrowego trybu życia

Post autor: lunko »

Zdrowa dieta jest ważna, ale nie zapominajmy o szczepieniach. Jeśli zastanawiacie się, czy szczepic na pneumokoki swoje dzieci to odpowiedź jest oczywiście twierdząca. Zwłaszcza jeśli wysyłacie dzieci do żłobka, czy przedszkola.