Hashimoto

Awatar użytkownika
Franze
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 01, 2020 12:51 pm

Hashimoto

Post autor: Franze »

Babki, czy któraś z was ma problemy z tarczyca (nadczynność albo niedoczynnosc) a może ktoś choruje na hashimoto?
Chętnie dowiem się jak to u was wyglada, jak się czujecie i czy wpływa to na wasze codzienne życie

Renta
Posty: 126
Rejestracja: wt mar 31, 2020 1:29 pm

Re: Hashimoto

Post autor: Renta »

Mam niedoczynność i hashimoto. Przed diagnozą czułam się fatalnie. Wejście po schodach to była katorgą, a włosy wypadały mi garściami. Nie miałam siły na nic, najlepiej przespałabym cały dzień. Ciężko było mi się skupić na czymkolwiek, dodatkowo mgła mózgowa. Zawsze było mi zimno nie ważne ile było stopni. Przez problemy z tarczycą borykałam się z trądzikiem i suchością skóry. Często miałam wysoki puls. Po ustabilizowaniu hormonów objawy trochę zanikają, ale nadal są. Ważne aby zniwelować niedobory, bo mają duży wpływ i nie poddawać się chorobie.
dermatochirurgia-konferencja/pl/lekarz-endokrynolog-objawy-z-ktorymi-warto-sie-do-niego-udac/

Na pewno dobrze jest zapisac się do doświadczonego lekarza endokrynologa.

armonia
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 4:28 pm

Re: Hashimoto

Post autor: armonia »

włosy są ogromnym problemem w chorobach tarczycy. moja przyjaciółka miała je tak przerzedzone że w rezultacie zdecydowała się na perukę naturalną, którą w perukikielce/pl/peruki-radom kupiła. w ten sposób sobie z tym poradziła. ale oczywiście jest pod opieką lekarską i musi przestrzegać wszelkich zaleceń

Arkadiusz1
Posty: 124
Rejestracja: śr gru 16, 2020 5:06 pm

Re: Hashimoto

Post autor: Arkadiusz1 »

Grunt to dobrze zastanowić się nad tym, co faktycznie mogłoby sprawdzić się w Waszym przypadku. Na szczęście w Polsce medycyna w Polsce stoi na wysokim poziomie. Warto na pewno zajrzeć do lekarzebezkolejki/pl/specjalizacje-lekarskie/chirurg-naczyniowy i dowiedzieć się, jaki lekarz będzie odpowiedni w Waszym mieście.
Tekst sponsorowany

lunko
Posty: 747
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Hashimoto

Post autor: lunko »

Aby mieć pewność, że Twoja diagnoza jest poprawna, warto skontaktować się z doświadczonym lekarzem. Najlepiej skorzystać z usług kliniki CMP. Mają najlepszych specjalistów różnych dziedzin. Na stronie: cmp.med/pl/cmp-jozefoslaw/internista/ znalazłem ofertę lekarza, który jest mi potrzebny. Na pewno udam się na wizytę tutaj.

kasiunia
Posty: 447
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Hashimoto

Post autor: kasiunia »

No niestety to problem wielu z nas. Na szczęście określone dziedziny medycyny rozwinęły się w Polsce dość mocno i można liczyć na pomoc lekarzy w tym zakresie. Dobre badania endokrynologiczne to podstawa. Bez dobrej diagnozy nie może być mowy o dobrym leczeniu. Placówki CMP w Warszawie oferują takie możliwości.