Wybór odpowiednich okularów

Awatar użytkownika
Perseuko
Posty: 472
Rejestracja: pn maja 06, 2019 11:14 am

Wybór odpowiednich okularów

Post autor: Perseuko »

Zastanawiam się nad zakupem nowych okularów, ale przyznam szczerze, że jestem trochę zagubiony w kwestii wyboru odpowiedniego modelu, kształtu oraz rodzaju soczewek. Chciałbym, aby moje nowe okulary były nie tylko funkcjonalne, ale także pasowały do mojego stylu i kształtu twarzy. W moich poszukiwaniach natknąłem się na poradniki dostępne na stronie Kodano pod adresem https://kodano.pl/poradnik/okulary/ . Wydają się być bardzo szczegółowe i pomocne. Zanim jednak zanurzę się w lekturze, chciałbym dowiedzieć się, czy ktoś z Was korzystał z tych poradników? Czy są one rzeczywiście pomocne w wyborze idealnych okularów? Z góry dziękuję za wszelkie opinie i sugestie.
Nie wiem, czy to moja szczególna cecha, lecz rzadko czuję coś prócz szczęścia

kasiunia
Posty: 454
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Wybór odpowiednich okularów

Post autor: kasiunia »

Przede wszystkim trzeba wybrać się do okulisty aby dobrze zdiagnozować stan naszych oczu. Na tej podstawie w zakładzie optycznym przygotowywane są dla nas okulary. Mamy jednak do dyspozycji inne rozwiązanie - soczewki. Poznajcie progresywne soczewki kontaktowe bo jak się okazuje progresywne mogą być nie tylko okulary. Dodatkowo zyskujemy dyskretność jakie dają nam soczewki , no i niewatpliwa przewaga soczewek nad okularami - nawilżanie oka.