Nadużywanie leków, czy to uzależnienie?

Krecha
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:50 pm

Nadużywanie leków, czy to uzależnienie?

Post autor: Krecha »

Od pewnego czasu moja siostra boryka się z problemem. Wydaje mi się, że jest to uzależnienie od leków. Siostra po porodzie popadła w depresję.. leczyła się, w końcu wyszła na prostą ale bez leków się nigdzie nie rusza. Nie potrafi zasnąć bez tabletki, lekki ból głowy leczy garścią tabletek. Nie wiem jak jej pomóc :( Znajoma lekarka poleciła mi Ośrodek Terapii Wiosenna, który pomaga wyjść z takich stanów, może ktoś o nim słyszał?

walicja
Posty: 70
Rejestracja: czw lip 30, 2020 1:30 pm

Re: Nadużywanie leków, czy to uzależnienie?

Post autor: walicja »

Niestety w dzisiejszych czasach z racji, że mamy dostęp praktycznie do wszystkiego bardzo łatwo można się także uzależnić od leków. I zastanawiałam się w jaki sposób można takiej osobie pomóc, bo to łatwe na pewno nie jest. I tak też między innymi trafiłam na ośrodek Mental Relax w którym to doskonale znają się na takiej formie uzależnienia. Także czasami warto poprosić o pomoc.

Zafira
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 08, 2020 4:27 pm

Re: Nadużywanie leków, czy to uzależnienie?

Post autor: Zafira »

Oczywiście, że jest to uzależnienie i to bardzo poważne. Moja przyjaciółka ostatnio bierze dość sporo leków i obawiam się, że będzie jej potrzebna Terapia Online Ośrodka NEFO. Całe szczęście w tym nieszczęściu, że jest w ogóle taka możliwość leczenia na odległość.

lunko
Posty: 747
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Nadużywanie leków, czy to uzależnienie?

Post autor: lunko »

Nadużywanie leków to ważna sprawa i powinniśmy z tym jednak uważać. Ja byłam na leczeniu niedawno u laryngologa tutaj cmp.med/pl/cmp-lomianki/laryngolog/ i on też mi wiele leków przepisał ale ostrzegł i zalecał żeby nie przekraczać zalecanej dawki. Wy też tak róbcie.

Arkadiusz1
Posty: 124
Rejestracja: śr gru 16, 2020 5:06 pm

Re: Nadużywanie leków, czy to uzależnienie?

Post autor: Arkadiusz1 »

Może tak być. Musicie przede wszystkim pamiętać o tym, że alkohol może być dla Was poważnym problemem. Właśnie dlatego warto byłoby już teraz zajrzeć do psychomedic/pl/psychiatra-wroclaw/ i samemu przekonać się, w jaki sposób moglibyście odpowiednio skorzystać z pomocy ekspertów z Kliniki Psychomedic.pl.
Tekst sponsorowany

Maczko0
Posty: 132
Rejestracja: wt mar 09, 2021 11:50 am

Re: Nadużywanie leków, czy to uzależnienie?

Post autor: Maczko0 »

Oczywiście, że może to być uzależnienie. Jak się przesadza i nie da się już odpuścić to trzeba się zastanowić nad tym co się dzieje. Wiem, że w medi-life/pl/ prowadzą terapię i detoksykację w takich przypadkach

kasiunia
Posty: 447
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Nadużywanie leków, czy to uzależnienie?

Post autor: kasiunia »

Uważam ,że z lekami należy postępować rozważnie, źle zaordynowane i źle podawane mogą zrobić krzywdę. Dlatego w każdym przypadku należy konsultować takie sprawy z lekarzem i wykonywać jego zalecenia w zakresie przyjmowanych leków. Mamy swoje dobre przychodnie - to Centrum Medyczne CMP w Warszawie , gdzie przyjmują kompetentni lekarze wielu specjalności, to juz 19 lat doświadczenia a to do czegoś zobowiązuje.