Zdrowie psychiczne

Awatar użytkownika
Perseuko
Posty: 472
Rejestracja: pn maja 06, 2019 11:14 am

Zdrowie psychiczne

Post autor: Perseuko »

Przymierzam się powoli do zadbania o swoje zdrowie psychiczne, dlatego szukam odpowiedniej poradni, która mi w tym pomoże. Wiecie na co warto się zdecydować? Rozmawiałem o tym ze swoją znajomą i ta poleciła mi harmonia.luxmed.pl/ . Sama do nich uczęszcza i jest bardzo zadowolona. Jak myślicie, warto się na nich zdecydować w takim razie?
Nie wiem, czy to moja szczególna cecha, lecz rzadko czuję coś prócz szczęścia

lunko
Posty: 764
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: lunko »

Na zdrowie psychiczne bardzo mocą wpływają też przede wszystkim nasze emocje, które mogą zachować się różnie, w momencie różnych sytuacji. Jak walczyć z tymi negatywnymi emocjami, czy można im jakoś zapobiec? Myślę, że informacje ze strony przewodnikwewnetrzny/pl/jak-emocje-wplywaja-na-nasze-zdrowie/ będą odpowiednie.

patriss
Posty: 123
Rejestracja: pt sie 14, 2020 1:40 pm

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: patriss »

Niestety, ale często mamy problem z różnego rodzaju objawami psychicznymi, ale prawda jest taka, że to nie musi być problem związany z naszą psyche, a na przykład z hormonami. Dlatego mam wrażenie, że niestety, ale lekarz od chorób tarczycy może nam się sprawdzić. On jest od badania hormonów.

lola
Posty: 100
Rejestracja: sob lip 11, 2020 11:02 pm

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: lola »

Warto pamiętac o tym, że wcześnie wykryte choroby można z powodzeniem leczyć. Dlatego należy badać się regularnie. Dobrze jest też wykonać badanie wes które wykrywa choroby genetyczne.

Olina
Posty: 48
Rejestracja: ndz paź 25, 2020 12:32 pm

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: Olina »

Według mnie, gdy jest się uzależnionym to też ma związek ze zdrowiem psychicznym. Najlepiej w takiej sytuacji od razu zacząć jakąś skuteczna terapię. Na przykład w ośrodku Kryształowy Płomyk. Zapewniają tam absolutną prywatność i dyskrecję co jest bardzo dużym plusem.

kasiunia
Posty: 454
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: kasiunia »

Czy wiecie ,że nie w każdym przypadku pojawienia się różnych problemów zdrowotnych trzeba udawać się do lekarza? Dotyczy to także zdrowia psychicznego. Oczywiści w drastycznych i skrajnych przypadkach wizyta u lekarza jest niezbędna ale są też sytuacje , gdzie jesteśmy w stanie poradzić sobie we własnym zakresie. Poznajcie proszę olejek cbd 10% - https://cbdgreen.pl/produkt/olejek-kono ... reen-line/ , który pomaga w stanach depresyjnych, pomaga w walce ze stresem a także w jest pomocny w przypadku bezsenności.

marysia
Posty: 384
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:14 am

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: marysia »

Szukając miejsca, gdzie zadbają o wasze zdrowie psychiczne, warto także zapoznać się z ofertą https://centrum-terapii.pl/ Powiem wam, że słyszałam naprawdę wiele opinii na ich temat, a żadna z nich nie była negatywna.

kasiunia
Posty: 454
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:18 pm

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: kasiunia »

Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne a często zaniedbujemy tę sferę naszego zdrowia, to błąd. Na szczęście prywatne przychodnie Warszawa CMP oferują nam specjalistów z różnych dziedzin , także psychiatrów i psychologów. Mamy więc dostęp do lekarzy różnych specjalności. To ważne.

djonka
Posty: 248
Rejestracja: ndz mar 07, 2021 4:56 pm

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: djonka »

Jak dla mnie dobrym rozwiązaniem jest terapia tomatis - znacie? korzystaliscie kiedyś? Warto sobie poczytać i dowiedzieć się jak działa

Kamcior
Posty: 26
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 11:57 pm

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: Kamcior »

Warto zaznaczyć, że zdrowie psychiczne i jakiekolwiek problemy czy też zaburzenia lękowe czesto są efektem zaburzeń mikrobiotycznych. Jedno idzie w parze z drugim. Dlatego tez czesto mowi sie o jelitach jako o drugim mózgu. Dlatego nalezy zadbac nie tylko o sfere psychiczna, ale i mikrobiom odzywiajac go np. psychobiotykami sanprobi stress które rozładowuja napiecie mięsniowe i jelitowe